Hrvatska i Cipar potpisali ugovor o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja

Slika /slike 1/Financije/rh-cipar.jpg

Ugovorom će se omogućiti rast uzajamne gospodarske suradnje, a posebice glede postizanja brojnih olakšica pri oporezivanju svih vrsta prihoda, te poboljšanje uvjeta za povećanje međusobne razmjene dobara i usluga. Ujedno će se potaknuti borba protiv izbjegavanja plaćanja poreza putem razmjene obavijesti.

Ministri financija Marko Primorac i Makis Keravnos potpisali su Ugovor o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja dohotka i imovine te sprječavanju porezne utaje i izbjegavanja plaćanja poreza između Republike Hrvatske i Republike Cipra, objavilo je u utorak Ministarstvo financija.

Dokument je potpisan na marginama sastanka Vijeća ministara financija ECOFIN-a, a time je zaokružena mreža ugovora o izbjegavanju dvostrukog oporezivanju sa svim zemljama Europske unije, istaknulo je hrvatsko ministarstvo.

Primorac i Keravnos složili su se da je potpisivanje ugovora jedan u nizu uspješno ostvarenih ciljeva bilateralne suradnje dviju država, koje u posljednjih nekoliko godina bilježe i iznimno uspješan gospodarski zamah i ekonomsku suradnju.

"Stoga je ovaj ugovor daljnji korak, čijom će se ratifikacijom i stupanjem na snagu omogućiti jačanje investicijskih aktivnosti i olakšati daljnji razvoj svih oblika gospodarske suradnje između dvije zemlje", istaknuto je.

Sklapanju tog dokumenta prethodili su pregovori koji su se vodili u Zagrebu i Nikoziji, a kako navode iz Ministarstva, suradnja ciparskih i hrvatskih stručnjaka bila je izuzetno uspješna te su tijekom pregovora razmotrene i usuglašene sve odredbe ugovora.

"Ugovorom će se omogućiti rast uzajamne gospodarske suradnje, a posebice glede postizanja brojnih olakšica pri oporezivanju svih vrsta prihoda, te poboljšanje uvjeta za povećanje međusobne razmjene dobara i usluga. Ujedno će se potaknuti borba protiv izbjegavanja plaćanja poreza putem razmjene obavijesti"; objavilo je Ministarstvo financija.

(Hina)

Vijesti iz medija | Promjena regulative | Hrvatski izvoz